Sīkdatnes

HAGBERG izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes, lai pilnveidotu vietnes darbību.Plašāka informācija pieejama sadaļā Sīkdatņu politika.
Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:


Aptiprināt visas Aptiprināt obligātās Aptiprināt izvēlētās
Visas aktualitātes

Ilgtspēja darbībā: HAGBERG bioloģiskās daudzveidības uzturēšanas iniciatīvas

image HAGBERG_Talsi_KristapsLiepa.jpg

13.09.2023.

Šobrīd, kad vides aizsardzības jautājumi ir globālo diskusiju priekšplānā, arvien vairāk uzņēmumu atzīst bioloģiskās daudzveidības nozīmi un tās lomu veselīgas planētas saglabāšanā. Mēs, HAGBERG, attīstām videi draudzīgu pakalpojumu, saglabājot un atjaunojot bioloģisko daudzveidību mūsu klientu teritorijās.

Bioloģiskās daudzveidības nozīme

Bioloģiskā daudzveidība jeb dzīvības formu un ekosistēmu dažādība uz zemes  ir būtiska mūsu planētas veselībai. Tai ir izšķiroša nozīme dabas pasaules trauslā līdzsvara uzturēšanā no ekosistēmu noturības veicināšanas līdz resursu nodrošināšanai dažādiem produktiem, ko patērējam ikdienā. Diemžēl tādi faktori kā biotopu iznīcināšana, piesārņojums un klimata pārmaiņas ir izraisījuši bioloģiskās daudzveidības samazināšanos, tāpēc dažādu nozaru uzņēmumi apzinās savu lomu šīs tendences maiņā un dabas daudzveidības atjaunošanā.

Ekosistēmu noturība un stabilitāte
Augu sugu daudzveidība laukos veicina lielāku izturību pret kaitēkļiem, slimībām un ekstremāliem laikapstākļiem. Dažādiem augiem ir atšķirīga sakņu struktūra un prasības pēc barības vielām, tāpēc to dažādība uzlabo augsnes struktūru un barības vielu apriti.

Apputeksnētāju veselība un kultūraugu ražība
Bites, taureņi un citi apputeksnētāji izmanto dažādas augu sugas kā nektāra un putekšņu avotus. Simbiotiskā saikne starp augiem un apputeksnētājiem apstiprina augu bioloģiskās daudzveidības būtisko nozīmi augu izplatīšanā un ražīgumā.

Ģenētiskie resursi turpmākai augu attīstībai
Kultivējamo augu savvaļas radiniekiem bieži vien piemīt tādas vērtīgas īpašības kā izturība pret slimībām un sausumu, kā arī uzlabota uzturvērtība. Savvaļas augu saglabāšana nodrošina ģenētisko fondu, kas palīdz radīt izturīgākas un produktīvākas augu šķirnes.

Līdzsvarota un skaista ainava
Augu sugu daudzveidība ainavai piešķir estētisku pievilcību, cilvēkos veicinot saiknes sajūtu ar dabu. Ar augu bioloģisko daudzveidību bagāti lauki kalpo arī kā patvērums dažādām savvaļas dzīvnieku sugām, piedāvājot drošu dzīves vietu citādi intensīvi apsaimniekotā vidē.

HAGBERG ieguldījums

Mēs, HAGBERG, atbalstām bioloģiskās daudzveidības saglabāšanu, īstenojot dažādus personalizētus risinājumus. 

Uzturam bioloģisko pļavu Dreilinga māju apkaimē, kurā aug daudzveidīgi vietējie augi. Pļavu plānots iekārtot un uzturēt arī HAGBERG Mācību centra pieguļošajā teritorijā. Īres mājokļu ciematā Dzilnupes mēs aktīvi rūpējamies par mežu, stādām priedes, un esam iekārtojuši pļaujamu zālienu tikai tur, kur tas ir nepieciešams – pārējā apkārtnē atjaunojam meža zemsedzi.

Kopjot apstādījumus klientu teritorijās, izskaužam invazīvās sugas, piemēram, Spānijas vīngliemežus, zeltslotiņas un latvāņus. Atbildīgi lietojot pesticīdus, samazinām kaitējumu citu sugu organismiem un apputeksnētājiem, stiprinot vietējo bioloģisko daudzveidību.

“Mātei Dabai katrs augs ir “savējais”, un nezāles ir tikai cilvēku ieviests jēdziens. Savā darbā ņemam vērā klientu vēlmes un vajadzības, bet vienlaikus izvērtējam, vai varam uzlabot esošos apstādījumus, ieviešot bioloģiskās daudzveidības principus,” uzsver Anda Straume, HAGBERG Apzaļumošanas un labiekārtošanas darbu vadītāja.

HAGBERG savā ikdienas darbībā rūpējas par bioloģisko daudzveidību, nodrošinot ilgtspējīgu nākotni vietējām ekosistēmām un nākamajām paaudzēm.
 

Par sadarbības iespējām arī Jūsu objekta bioloģiskās daudzveidības attīstīšanai aicinām sazināties ar mums!

Saņemt piedāvājumu