Atpakaļ

HAGBERG būvniecības uzņēmums SIA “Būvdarbu sistēmas” atjaunojis vēsturisko Muitas namu

image mazs_muitasnams.jpeg

26.05.2021.

Viena no pirmajām 19. gs. celtajām administratīvajām ēkām Rīgā, Daugavas krastmalā – Muitas nams ieguvis atjaunotu ārējo veidolu un jumta segumu, saglabājot kultūrvēsturiskās ēkas autentiskumu. Atjaunošanas darbus sadarbībā ar VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) veicis HAGBERG būvniecības uzņēmums SIA “Būvdarbu sistēmas”. 

SIA “Būvdarbu sistēmas” īstenoja Muitas nama fasādes atjaunošanu, jumta nomaiņu, jaunu koka logu ielikšanu un restaurēšanu atbilstoši vēsturiskajam izskatam, kā arī logaiļu atjaunošanu, jaunu čuguna konsoļu izgatavošanu un vecā skursteņa, kurš netika izmantots un neiederējās ēkas kopskatā, nojaukšanu. Kopā nama atjaunošanā tika ieguldīti gandrīz 700 tūkstoši eiro. 

“Esmu gandarīts, ka ar mūsu līdzdalību Rīgā no jauna var uzmirdzēt vēsturiskais Muitas nams. Vienlaikus esmu pateicīgs mūsu klientam VAS “Valsts nekustamie īpašumi” par uzticību, ka mums kā salīdzinoši jaunam būvniecības uzņēmumam bija iespēja pierādīt sevi kā rūpīgus un profesionālus partnerus, kas ne tikai sniedz vispārējos celtniecības un apdares darbus, bet ir arī uzticami sabiedrotie sarežģītajā un smalkajā vēsturisko namu atjaunošanā,” stāsta Ivars Lukaševičs , SIA "HAGBERG" un būvniecības uzņēmuma SIA "Būvdarbu Sistēmas" uzņēmuma īpašnieks. 

Krišjāņa Valdemāra 1a esošo namu šobrīd apdzīvo Iekšējās drošības birojs. Tas nodots ekspluatācijā 2021. gada maijā. Arhitekta Nikolaja Trusova projektētais Muitas nams ir viena no pirmajām 19. gadsimtā celtajām administratīvajām ēkām Rīgā un ir daļa no UNESCO Pasaules kultūrmantojuma. 

Muitas nams ir saglabājies savā sākotnējā apjomā ar greznu un izteiksmīgu fasāžu kompozīciju un apdari un izskatās gandrīz tāpat kā 1887. gadā. Ēka ir būvēta neogotikas stilā un veiksmīgi iekļaujas Daugavas labā krasta panorāmā, atrodoties blakus Prezidenta pilij un Vanšu tiltam.

“Greznais neogotikas stilā 19.gs. būvētais nams Valdemāra ielā atguvis savu agrāko spozmi, novēršot nolietojuma pazīmes un uzlabojot kopskatu Daugavas labā krasta panorāmā. Līdz ar šī nama atjaunošanu sakārtots vēl viens nams Rīgā, samazinot VNĪ pārvaldībā esošo degradēto būvju skaitu. Lai saglabātu kultūrvēsturisko mantojumu, ēkas atjaunošanas gaitā konsultējāmies ar Nacionālo kultūras mantojuma pārvaldi un veicām arhitektoniski māksliniecisko izpēti,” norāda Renārs Griškevičs.

Foto: Madara Gritāne

Saņem HAGBERG jaunumus