Atpakaļ

HAGBERG sāk pakāpenisku autotransportu nomaiņu uz energoefektīvākiem risinājumiem

image masinas.jpg

08.10.2021.

Autotransports ir viens no mūsu galvenajiem darba resursiem, ko izmantojam ik dienas, lai nodrošinātu īpašumu apsaimniekošanas pakalpojumus klientu objektos visā Latvijā! Transporta radītās izplūdes gāzes ir viens no dabas piesārņojuma iemesliem visā pasaulē, un šī iemesla dēļ esam spēruši pirmos soļus videi draudzīgākas apsaimniekošanas virzienā, uzsākot plānveidīgu autotransporta nomaiņu, lai atstātu mazāku CO2 pēdu* dabā.

Šobrīd mūsu autoparks sastāv no vairāk nekā 130 transporta vienībām:
80+ autotransporta vienības;
50+ traktortehnikas vienības.

Esam lepni, ka šobrīd mūsu autoparku papildina viens elektromobilis un četri hibrīdauto, ar kuriem, pārvietojoties ikdienas vajadzībām, tiek samazināta negatīvā ietekme uz apkārtējo vidi. Elektromobilis darbojas ar elektromotora un akumulatora palīdzību – pārvietojoties ar to, motorā netiek sadedzināta fosilā degviela, kā rezultātā nerodas izplūdes gāzes un videi kaitīgi izmeši. Hibrīdauto ir aprīkoti gan ar elektromotoru, gan “parasto”, degvielai paredzēto motoru – tādējādi samazinot kaitīgo izplūžu gāžu apjomu vidēji par pusi.

Aptuveni 75% autotransporta izdalītās oglekļa emisijas rodas no degvielas, kas tiek sadedzināta motorā**! Ņemot vērā statistiku uz apkārtējās vides piesārņojumu, kas rodas, pārvietojoties ar autotransportu, arī mēs ik gadu plānveidīgi ilgtermiņā veiksim vecāku auto nomaiņu uz jaunākiem, kas atstāj mazāku ietekmi uz vides piesārņojumu, jo efektīvāk patērē degvielu, tādējādi samazinot tās patēriņu.

Jau šogad veikta trīs auto nomaiņa uz jaunākiem modeļiem, un plānojam nākamgad vēl piecu auto nomaiņu.

Nelieli, bet nozīmīgi soļi ceļā uz videi draudzīgāku saimniekošanu!

*CO2 pēda pieaug dažādos veidos, piemēram, patērējot elektrību, ražojot dažāda veida produktus, pārstrādājot materiālus, un liela daļa izdalīto kaitīgo izmešu rodas transportēšanas procesos. Izmēri savu CO2 pēdu!
** Informatīvais avots: ŠEIT

 

Saņem HAGBERG jaunumus