Atpakaļ

HAGBERG būvniecības uzņēmums SIA “Būvdarbu sistēmas” iegūst 1. vietu konkursā “Latvijas Būvniecības gada balva 2021”

image 4.jpeg

11.03.2022.

Šodien jau astoto gadu pēc kārtas notiek “Latvijas Būvniecības gada balva”, kurā tiek pasniegtas balvas par augstvērtīgām un estētiski kvalitatīvām ēkām un būvēm. HAGBERG būvniecības uzņēmums SIA “Būvdarbu sistēmas” šogad ieguva 1. vietu nominācijā Fasāžu atjaunošana par kultūrvēsturiskas ēkas, Muitas nama fasādes renovāciju, kas atjaunots sadarbībā ar VAS “Valsts nekustamie īpašumi”. 

Arhitekta Nikolaja Trusova projektētais Muitas nams ir viena no pirmajām 19. gadsimtā celtajām administratīvajām ēkām Rīgā un ir daļa no UNESCO Pasaules kultūrmantojuma, kuru šobrīd apdzīvo Iekšējās drošības birojs. 

“Mums ir ārkārtīgi liels prieks, ka SIA “Būvdarbu sistēmas”, salīdzinoši jauns būvniecības uzņēmums, ieguvis augstāko vietu nominācijā Fasāžu atjaunošana, 18 pieteikumu konkurencē.

Vēsturisko namu atjaunošana ir smalks un sarežģīts darbs, jo restaurācija prasa ļoti lielu detalizāciju un rūpību, lai gala rezultātā ēka nezaudētu vēsturisko izskatu. Tāpēc prieks mijas arī ar gandarījumu par paveikto un lielu pateicību klientam VAS “Valsts nekustamie īpašumi”, kas uzticēja mums veikt šo nozīmīgo vēsturiskā nama atjaunošanu!”, stāsta SIA “Būvdarbu sistēmas” pārstāvis Juris Ozoliņš. 

SIA “Būvdarbu sistēmas” īstenoja Muitas nama fasādes atjaunošanu, jumta nomaiņu, jaunu koka logu ielikšanu un restaurēšanu atbilstoši vēsturiskajam izskatam, kā arī logaiļu atjaunošanu, jaunu čuguna konsoļu izgatavošanu un vecā skursteņa, kurš netika izmantots un neiederējās ēkas kopskatā, nojaukšanu. Kopā nama atjaunošanā tika ieguldīti gandrīz 700 tūkstoši eiro un nams ekspluatācijā nodots 2021. gada maijā. 

Foto: Madara Gritāne

Saņem HAGBERG jaunumus