Renovācija

Muitas nama fasādes renovācija

No 2020. gada augusta līdz 2021. gada maijam sadarbībā ar VAS “Valsts nekustamie īpašumi” veicām fasādes atjaunošanu Muitas namā, Krišjāņa Valdemāra ielā 1A, Rīgā. Arhitekta Nikolaja Trusova projektētais Muitas nams ir viena no pirmajām 19. gadsimtā celtajām administratīvajām ēkām Rīgā un ir daļa no UNESCO Pasaules kultūrmantojuma, kuru šobrīd apdzīvo Iekšējās drošības birojs. 

Īstenojām Muitas nama fasādes atjaunošanu, jumta nomaiņu, jaunu koka logu ielikšanu un restaurēšanu atbilstoši vēsturiskajam izskatam, kā arī logaiļu atjaunošanu, jaunu čuguna konsoļu izgatavošanu un vecā skursteņa, kurš netika izmantots un neiederējās ēkas kopskatā, nojaukšanu. Kopā nama atjaunošanā tika ieguldīti gandrīz 700 tūkstoši eiro un nams ekspluatācijā tika nodots 2021. gada maijā.

Mūsu HAGBERG komandas rūpīgi un profesionāli veiktais darbs tika augstu novērtēts, un par to ieguvām 1. vietu konkursā “Latvijas Būvniecības gada balva 2021”, nominācijā Fasāžu atjaunošana.

“Esmu gandarīts, ka ar mūsu līdzdalību Rīgā no jauna var uzmirdzēt vēsturiskais Muitas nams. Vienlaikus esmu pateicīgs mūsu klientam VAS “Valsts nekustamie īpašumi” par uzticību, ka mums kā salīdzinoši jaunam būvniecības uzņēmumam bija iespēja pierādīt sevi kā rūpīgus un profesionālus partnerus, kas ne tikai sniedz vispārējos celtniecības un apdares darbus, bet ir arī uzticami sabiedrotie sarežģītajā un smalkajā vēsturisko namu atjaunošanā,” stāsta Ivars Lukaševičs, HAGBERG īpašnieks. 

Foto: Madara Gritāne